MASKBOOK / ART OF CHANGE 21

Moja maska w projekcie MASKBOOK francuskiej organizacji ART OF CHANGE 21, która tworzy zbiorowe dzieło sztuki używając maski antysmogowej jako symbolu. Galeria zamaskowanych portretów na stronie maskbook.org ma ponad 2500 uczestników z 40 krajów na całym świecie. Projekt był realizowany w trakcie szczytu klimatycznego COP24.

// W Katowicach w akcję tworzenia masek-symbolu włączyli się uczestnicy warsztatów Stowarzyszenia Kurka Wodna, warsztatów w pawilonie Dobry Klimat, Strefa Centralna i studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w pracowni Kompozycji. Projekt Maskbook można oglądać także na wystawach w KATO, na Uniwersytecie Śląskim i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i w Galerii Minus 1.artspace.

// ART OF CHANGE 21 to inicjatywa, która powstała w 2015 roku przed konferencja klimatyczną ONZ w Paryżu (COP21). Działa na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych i promowania przejścia ekologicznego przez sztukę, kulturę, media cyfrowe i współtworzenie, jednocząc artystów i aktywistów społecznych.

www.artofchange21.com
www.maskbook.org

Dokumentacja Fotograficzna

zdjęcie w masce wykonane przez Klárę Drenčeni