Wyróżnienie w konkursie Śląska Rzecz 2022

Publikacja „Z sobą i o sobie – czyli spotkanie z pacjentem” otrzymała wyróżnienie w kategorii GRAFIKA w konkursie Śląska Rzecz 2022.

Śląska Rzecz to jedyny w kraju konkurs, w którym nagradzane i wyróżniane są innowacyjne, wysokojakościowe projekty w szeroko pojętym obszarze designu. Promuje lokalną działalność, docenia funkcjonalność oraz ergonomiczność produktów i usług w codziennym życiu, a także wspiera odważne, przełomowe rozwiązania. Zwraca uwagę na potrzeby użytkowników, w tym grup wykluczonych (osób starszych i z niepełnosprawnościami).

Uroczysta gala wręczenia nagród oraz  otwarcie wystawy pokonkursowej, na której zaprezentowane były nagrodzone, wyróżnione oraz nominowane projekty 18 edycji konkursu, odbyła sie 22 czerwca 2023 w Zamek Cieszyn.

Wyróżnienie STGU

Wyróżnienie przyznało Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU

„Z sobą i o sobie – czyli spotkanie z pacjentem”

– projekt: Anna Kopaczewska

– autorki: Jolanta Jastrząb, Katarzyna Krasoń

– wydawca: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Uzasadnienie:

Książka służy jako narzędzie pracy- opisuje warsztaty terapeutyczne prowadzone w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Przełamuje tabu, zwracając uwagę na ważne społeczne zjawisko. Publikację wyróżniają nie tylko walory użytkowe, ale również graficznie, nierozerwalnie komponujące się z tematyką treści. O świetnym warsztacie typograficznym świadczy również odważne i umiejętne wykorzystanie kodu kolorystycznego.

Podsumowanie  18. edycji konkursu Śląska Rzecz 2022

https://formy.xyz/krotka-forma/slaska-rzecz-2022/?fbclid=IwAR2IgWmL2ahLgKfdvaVUdYLq_RERwF7IoFNb1Mxdw149ZLk_q9m6slzkm54