W dniach 21.08.201530.08.2015 w miejscowości Stare Juchy w gospodarstwie agroturystycznym „U Idalii” byłam instruktorem w ramach pleneru  dla studentów Akademii Weekendowej.

Pensjonat Idalia- to wyjątkowo piękne miejsce znajdujące się w części Mazur zwanej Garbatymi nad objętym strefą ciszy kompleksem jezior Łaśmiady-Ułówki. Miejsce na tyle urokliwe, że nierealność przenika się z rzeczywistością. To niezwykła oferta dla artystów, świetny materiał do eksploracji. Swój urok miejsce to zawdzięcza w pierwszym rzędzie bliskiemu kontaktowi z przyrodą, anielskiemu spokojowi, świeżemu powietrzu, słońcu i bliskości jeziora.

Przedmiotem pleneru było realizowanie pomysłów rozwijających świadome wykorzystanie różnych środków artystycznych z nastawieniem na celowe ukierunkowanie ekspresji dzieła. Dla mnie jako nauczyciela najważniejszy jest pomysł. Uczestnicy zmagali się z następującymi  tematami: fragment, całość, światło okno.  Namawiałam aby każdy indywidualnie  znalazł sobie odpowiedź na  temat podporządkowując materiał i wykorzystywane tworzywo.  Zachęcałam do poszukiwania i eksplorowania twórczych zdolności. Program pleneru był nastawiony na nieskrępowaną kreację uczestników. Moim celem było aby uczestnicy wykonali prace, które należycie będą oddziaływać swoją wartością i znaczeniem, aby uzyskały dokładną widzialność i percepcję na jaką zasługują. Byłam bardzo zadowolona z efektów.

 Działaniom artystycznym towarzyszyły  dyskusje na temat szeroko rozumianej sztuki  podczas wieczornych rozmów o sztuce i literaturze przy lampce wina.

Moje realizacje